Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Regulacja hamulca ręcznego / awaryjnego
Autor Wiadomość
kolka02 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: w-wa
Wysłany: 2009-06-30, 00:45   

hmmm., po pierwsze to dziwię się że nie zdjąłeś całego bębna(i tarczy zarazem) i nie poczyściłeś czy tam coś jeszcze wszystkiego bezpośrednio, tylko przez maleńki otwór. jakbyś pokręcił tę śrubę najpierw tak żeby się szczęki zeszły ze sobą (bo zazwyczaj trzeba je chociaż trochę ściągnąć) to tarcza niczym innym nie jest przymocowana - oprócz oczywiście samego mechanizmu trzymania klocków, ale to zaledwie dwie śrubki numer 13 a w zamian: całe bebechy na wieżchu i można sobie oglądnąć stan szczęk i bębebnka :) .

po drugie: to te różne obcierania też dużo łatwiej zlokalizować po zdjęciu bębna. u mnie np. cały bęben obcierał jego wewnętrzną częścią o blachę pełniącą funkcję ochronną w miejscu, którego w życiu nie dałoby się z zewnątrz ani zobaczyć ani niczego z tym zrobić. po zdemontowaniu bębna ładnie było widać wyślizgane miejsce. potem tylko kilka uderzeń młoteczkiem w blaszkę i po sprawie.

a poza tym, to miło że kogoś natchnęliśmy do jakiejś pracy przy swoim autku :) a w dodatku przetarłeś nową drogę dotarcia do śruby regulacyjnej.

no i widzę tu kolejną ciekawą rzecz: skoro po dużym rozkręceniu szczęk (śrubą wewnątrz bębna) hamulec ręczny wogóle "nie brał" to oznacza to, że koniecznym jest regulowanie najpierw wewnątrz bębna, a nie tylko śrubą - co obala moją teorię, ale dopóki nie sprawdzę, to chyba nie uwierzę :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
usuniony-goldengate 
Normalniak



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 40
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 115
Wysłany: 2009-06-30, 09:23   

kolka02 więc zachęciłeś mnie do ponownego rozebrania tylko teraz zdejmę również tarczę aby dostać się do środka, powiedz tylko co zdjąć które śruby 13" odkręcić aby łatwo zdjąć zacisk czy muszę oddzielnie klocki wyjmować ??
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kolka02 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: w-wa
Wysłany: 2009-06-30, 14:20   

ja odrobine wcisnąłem tłoczki (dwoma rękami po prostu ścisnąłem bez użycia dużej siły) oraz odkręciłem dwie śruby trzymające cały zacisk. śruby są tak jakby za tarczą patrząc na tarczę wkręcone w zewnętrzną stronę - może kiepsko to sformułowałem, ale spokojnie je widać i bez problemu są do znalezienia. pamiętać należy jedynie, że ponieważ wkręcamy je w swoją stronę to trzeba w dobrą stronę kręcić, bo lubi się pomylić kierunek a śruby są ze standardowym normalnym kierunkiem gwintu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga